1983 yılında Makine İmalatı üzerine kurulan Atış Makina 1988 yılında talaşlı imalata geçmiştir. Bursa Kayapa Organize Sanayi Bölgesinde 2000m² üretim alanı olmak üzere toplam 3000m² lik alana sahip fabrikada üretim devam etmektedir.

Piyasa talepleri doğrultusunda talaşlı imalata paralel ürün yelpazesini genişleten Atış Makina; Otomotiv ana ve yan sanayi ile sıhhi tesisat armatürleri sektörünün gereksinim duyduğu; fren pistonları, miller, somun, pim, rakor, cıvata gibi bağlantı elemanları ve talaşlı imalat parçalarını üretmektedir.

Atış Makina 2002 yılında Tesisi, Organizasyon Yapısı, Ticari ve Kurumsal Kimliğini geliştirerek, yeniden yapılanmıştır. Müşteri için doğrudan değer yaratan, temel operasyonel (mainstream) süreçler ile, Müşteri Tatminine dolaylı katkıda bulunan ve temel operasyonel süreçlere dayanak oluşturan, destek süreçleri belirlemiş, Amacı yüksek performanslı süreçler yaratmak olmuştur.

Hizmet sunduğumuz sanayi kuruluşlarındaki yükselen başarı grafiğimiz teknolojik gelişmelerin ışığı altında planlı bir çalışmanın sonucudur.

Organizasyonların en zengin kaynağı İnsandır ve yerini bir başka kaynakla doldurulması mümkün değildir.Her zaman Ana Hedef öğrenen organizasyonlar yaratmak ve sürdürmektir.

Gerek yönetim anlayışı, gerek Ürün Kalitesi ve Müşteri odaklı hizmet yaklaşımı ile hızla büyümekte ve atılımlarını sürdürmektedir.